Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Affiliates
free forum

Κόλλησαν στο 1-1 ΠΑΣ και Παναθηναϊκός

Κόλλησαν στο 1-1 ΠΑΣ και Παναθηναϊκός Empty Κόλλησαν στο 1-1 ΠΑΣ και Παναθηναϊκός

Δημοσίευση  olaprasinagr Κυρ Φεβ 05, 2017 12:53 am

Αν και μόχθησε πολύ στο βούρκο των Ζωσιμάδων, ο Παναθηναϊκός πήρε μόνο το βαθμό της ισοπαλίας από τον ΠΑΣ ο οποίος προηγήθηκε με γκολ που αμφισβήτησαν οι πράσινοι. Ισοφάρισε ο Μπεργκ, η ομάδα του Ουζουνίδη έχασε ευκαιρίες αλλά το τελικό σκορ ήταν το 1-1. Τρίτη σερί ισοπαλία ο ΠΑΟ.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σε ένα ακόμα παιχνίδι ο Παναθηναϊκός "χάρισε" ένα ημίχρονο με αποτέλεσμα να... τρέχει και να μην φτάνει στο τέλος. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε με γκολ οφσάιντ, οι πράσινοι ισοφάρισαν, ζήτησαν πέναλτι που δεν δόθηκε και το πουλάκι πέταξε.

Πλέον η μάχη για τη συμμετοχή στα πλέι οφ έχει ανάψει, αφού με νίκη η ΑΕΚ κόντρα στην Βέροια την Κυριακή θα μειώσει στους τρεις βαθμούς.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
Ο ΠΑΣ μπήκε πιο δυνατά και έχασε δυο καλές στιγμές με τους Τζημόπουλο και Λίλα. Στο 31ο λεπτό έγινε το 1-0, όταν ο Κούτρης έκανε δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο Κόντε, που βρισκόταν σε θέση οφσάιντ, έβαλε το κεφάλι του και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος οι πράσινοι άλλαξαν πρόσωπο και πήραν τα ηνία του αγώνα, όμως έφτασαν μέχρι την... ισοφάριση. Μολις στο 46΄ ο Εμποκού με εκτέλεσε φάουλ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, ενώ στο 56' μετά από σύγχυση στην περιοχή του ΠΑΣ, ο Μπεργκ από κοντά έκανε το 1-1.

Από εκείνο το σημείο και αργότερα το ματς ήταν παράσταση για ένα ρόλο. Βιγιαφάνιες, Μπεργξ και Εμποκού έχασαν πολλές ευκαιρίες με τον τελευταίο σε μία ακόμα εκπληκτική εκτέλεση φάουλ, να... γλύφει το δοκάρι στο 91ο λεπτό.

Οι πράσινοι διαμαρτυρήθηκαν σωστά για πέναλτι του Μιχαήλ στο 87ο λεπτό, μετά από σέντρα του Χατζηγιοβάνη, όμως διαιτητής και επόπτης δεν έδωσαν κάτι. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1 και τους πράσινους να μετρούν τρεις σερί ισοπαλίες στην Super League.